Mis on mänguteraapia?

Mängust räägitakse sageli nii, nagu oleks see kergendus tõsise õppimise vahepeal, kuid lapse jaoks on mäng tõsine õppimine. Mäng on tõesti lapsepõlve töö.
— Fred Rogers

Mänguteraapia on teraapia meetod, mis on mõeldud spetsiaalselt lastele. Teraapia käigus ei pea laps iseendas toimuvat ja oma probleeme verbaalselt väljendama. Ta saab suhelda täpselt sel moel, kuidas talle meeldib, kasutades endale sobivat tempot ja vahendeid.

tüdruk mängimas mänguasjadega

Kuidas mänguteraapia last aitab?

Lapsed kasutavad mängu selleks, et aru saada ja lahti mõtestada tegevused ja tunded, mis neid ennast ümbritsevad ning omandavad ja harjutavad mängu käigus uusi oskusi. 

Mänguteraapias antakse lastele võimalus oma mõtteid edastada ja probleeme uurida ilma, et peaks istuma paigal, vaatama täiskasvanule silma ja kasutama kirjeldamisel õigeid sõnu. Isegi nutikatel ja sõnaosavatel lastel võib olla raskusi sõnastada kõike, mida nad tunnevad ja kogevad. Mänguteraapias ei avaldata survet õige asja ütlemiseks või tegemiseks. Laps valib ise oma viisi ja vahendid ning sündmused ja tunded, mis neile hetkel kõige olulisemad on. Tavaliselt ilmnevad need alles tegevuse käigus.

Previous
Previous

Sotsiaalsete Oskuste Grupi Esmane Kohtumine

Next
Next

Kuidas mänguteraapia seanss välja näeb?