Millal pöörduda mänguterapeudi poole?

  • Kui laps on kurb, häbelik, madala enesehinnanguga, ärev, endassetõmbunud, kartlik, rahutu, hirmunud, vihane või trotslik.

  • Kui lapse elus on hetkel suured muutused (elukoha-, lasteaia- või kooli vahetus).

  • Kui lapsel on mitu kodu ja tal on selle sees raske orienteeruda.

  • Kui laps on käitumises agressiivne (lööb, hammustab, karjub).

  • Kui laps on kiusaja või kiusatav.

  • Kui laps on kogenud füüsilist või emotsionaalset vägivalda.

laps ja mänguterapeut istuvad

LAPSELE MÕELDUD AEG

Mis toimub mänguteraapia seansil?

Teraapia toimub individuaalse seansina - laps ja terapeut. Seansid toimuvad ettenähtud ajal turvalises keskkonnas ja kestavad vajaduspõhiselt 35-50 minutit. Teraapiaks on vajalik lapsevanema ja lapse nõusolek. Teraapiaseanssidele omaselt on ruumis toimuv konfidentsiaalne. Konfidentsiaalsuse põhimõtet rikutakse vaid juhul, kui laps räägib seansil midagi niisugust, mis viitab teda ennast või kedagi teist ähvardavale hädaohule. Sellistest olukordadest antakse teada nii lapsevanemale kui ka lapsele endale.

Esmakohtumisel selgitab terapeut lapsele eakohaselt teraapia eesmärki, edasist käiku ja tutvustab mänguruumis kehtivaid reegleid.

Seansi kestel on lapsel võimalik valida paljude erinevate mänguliste vahendite vahel – miniatuursed mänguasjad, liivad, erinevad vahendid joonistamiseks (pliiatsid, vildikad, värvid, kriidid), voolimismaterjalid, lauamängud, kaardid, raamatud, muusikariistad, käpiknukud, maskid jmt, mis on mõeldud selleks, et võimaldada lapsel ennast väljendada mänguliselt ilma vajaduseta sõnu kasutada.